В лісгоспі на Житомирщині побудували тролейну лінію для козлових кранів
Поділитися

Побачити новинку в роботі можна на нижньому складі державного підприємства «Попільнянське лісове господарство».
І саме цю розробку попільнянських лісівників комісія визнала кращою із поданих на конкурс раціоналізаторських пропозицій щодо механізації трудомістких, допоміжних робіт, економії паливно-енергетичних і лісосировинних ресурсів та впровадження нової техніки і прогресивної технології в підприємствах Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.
«Раніше електроживлення цих кранів здійснювалося кабельними проводами на тросовій підвісці з роликами, - розповідає автор рацпропозиції, інженер-енергетик Попільнянського лісгоспу Василь Березенський. – Від дії постійних механічних навантажень, атмосферно-погодних чинників ізоляція кабеля руйнується і його доводиться часто замінювати. Зношуються і підшипники. Заміна обладнання не лише потребує фінансових витрат, а ще й порушує ритм виробничого процесу.»
Впровадження у виробництво тролейної лінії не лише вирішить проблеми, повязані із заміною дороговартісних кабелю та стальних канатів, а й скоротить час простоїв та покращить стан електробезпеки при їх роботі. Річний економічний ефект очікується в понад 200 тисяч гривень.
Загалом до обласного конкурсу надійшло 18 раціоналізаторських пропозицій, в розробці яких взяли участь 52 автори та співавтори. Конкурсна комісія відзначила, що деякі з них є актуальними та вирішують певні проблемні питання й можуть за погодженням з авторами запроваджуватися іншими лісогосподарськими підприємствами.
Зокрема, в Житомирському лісгоспі придумали та виготовили мембранний компресор для отримання стиснутого повітря, який значно кращий від звичайного компресора, позаяк усуває факт потрапляння в стиснуте повітря мастила.
Раціоналізатори Новоград-Волинського лісгоспу виготовили коробку відбору потужності при навантаженні деревини, придбати яку нині вкрай важко, а в Баранівському лісомисливському господарстві - лоток для подачі палива в котел.
Очікується, що загальна сума річного економічного ефекту від впровадження всіх раціоналізаторських пропозицій складе 880550 гривень.
За матеріалами прес-служби Житомирського ОУЛМГ