Лісгоспи Івано-Франківського ОУЛМГ дбають про підгодівлю диких тварин
Поділитися
Працівники лісових господарств Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, що знаходяться у гірських районах області (Надвірнянський, Осмолодський, Вигодський, Брошнівський, Верховинський, Гринявський лісгоспи) здійснюють біотехнічні заходи спрямовані на збереження тварин: будівництво годівниць та солонців; заготівля сіна та гіллячкового корму.
До прикладу, групи оленів особливо потребують підгодівлі в зимово-весняний період. Для цього найчастіше лісівники застосовують мінеральну підгодівлю (солонці з кухонної солі). Підгодівля сіллю добре впливає на організм оленів, зміцнює і підсилює захисні властивості проти захворювань, сприяє доброму розвитку плода у тільних олениць. Солонці є давно освоєною та найбільш доступною підгодівлею тварин. Підгодівлю оленів здійснюють взимку, коли встановлюється снігове покриття.
Козуль прикарпатські лісівники підгодовують сіном та «віниками», заготовленими влітку з молодих пагонів ясеня, верби, осики, горобини, яблуні, груші лісової. Тварини вимогливі до кормів і вибирають місцеперебування, де різноманітна і багата рослинність, тому взимку вони охоче ласують кормами, які для них викладають мисливці. Якщо сніг глибокий і стоять сильні морози, козуля не відходить далеко від підкормових майданчиків і не боїться людини. Чим менше вона пересувається, тим менше витрачає енергії. Тому підкормові майданчики переважно закладають поблизу місць, які обирали для зимівлі самі тварини. Зазвичай це густі ялинники по берегах річок, де менше снігу, узлісся вздовж полів.
Для підгодівлі кабанів та зайців-русаків мисливці викладають сіно, гілки осики, верби, коренеплоди, зернові. Викладення проводиться в місцях концентрації тварин, там, де є загроза виснаження запасів природних кормів.
Для розрахунку кількості кормів, що необхідні в зимовий період, приймається (в середньому) сезон підгодівлі строком на 100 діб (з 1 листопада по 15 лютого). Тривалість сезону підгодівлі, а також початок і закінчення його, визначається користувачем мисливських угідь залежно від конкретних кліматичних умов.
За матеріалами прес-служби Івано-Франківського ОУЛМГ