Світовий лідер з переробки деревини має намір збудувати сучасний комплекс на Прикарпатті
Поділитися

На минулому тижні члени Комітету з екополітики Верховної Ради України розглядали питання про будівництво австрійською фірмою «Хольціндустрі Швайгофер ГмбХ» в місті Коломия на Івано-Франківщині деревообробного комплексу.
Необхідність даного обговорення була викликана зверненням місцевих підприємців і екологів. Перші скаржилися, що нове підприємство позбавить їх сировини, другі - що Швайгофер неналежним чином веде свою діяльність в лісі і незаконно видобуває гравій з місцевих річок. У зв'язку з цим депутати вирішили звернутися до Держекоінспекції та прокуратури з проханням перевірити роботу фірми і дотримання законів при будівництві нового заводу.
Під час засідання зачитали довідку «Про будівництво в місті Коломия деревообробного комплексу австрійською фірмою« Хольціндустрі Швайгофер ГмбХ ». У ній зазначено, що власник даної фірми, яка є світовим лідером з переробки деревини, Геральд Швайгофер ще в 2010 році вперше обговорив із заступником губернатора Івано-Франківщини питання про співпрацю і будівництві в Коломиї деревообробного комплексу вартістю близько 100 мільйонів євро.
З повідомлень прес-служби голови ОДА, майбутніх інвесторів з Австрії цікавила вартість робіт по відновленню під'їзної залізничної колії з підключенням її до загальної мережі залізниць; які процедури щодо працевлаштування австрійських і румунських фахівців, які будуть впроваджувати нові технології виробництва, і процедура отримання дозволу на розробку гравію з річки або щебеню з кар'єру, а також: де знаходиться найближча трансформаторна станція; як відбувається відшкодування ПДВ; чи існує ввізне мито для виробничого обладнання; яка доля двох переходів на кордоні з Румунією для вантажного автотранспорту в районі населених пунктів Ульма і Вікову де Сус тощо
Як свідчать події останніх днів, в очах коломийських чиновників авторитет австрійської компанії і далі непорушний. Мер Коломиї Ігор Слюзар публічно заявив, що «Швайгофер» не тільки бажаний, а дуже бажаний гість в місті над Прутом. І вже до літа 2018 го фірма тут міцно вкорениться. Це, стверджує глава міста, солідні інвестиції, нові робочі місця (їх уже, правда, буде не обіцяних раніше 500, а 300), це надходження до бюджету і всякі інші блага. А то, що твориться в Румунії, то, треба так розуміти, далеко від справжнього стану речей. На кожному лісовозі встановлено GPS-навігатор, лівий вантаж легко простежити.
Мер Коломиї стверджує, що «Швайгофер» чекає змін в законодавство, які обіцяв Янукович, а тепер обіцяє і Порошенко: коли ліси будуть передаватися в концесію. Адже австрійці на Прикарпатті планують робити санітарну чистку лісів в важкодоступних місцях за європейськими стандартами. Голова переконує: «Дисципліновані австрійці працюють так, як дозволяє законодавча база країни. «Швайгофер» 150 років ріже ліс в Альпах. Але там ліс росте до сих пір. Тому що його насаджують, а у нас тільки ріжуть. Лісгоспи то садять, тільки ніхто не знає де і що ».
Кілька разів під стінами Івано-Франківської облради та облдержадміністрації відбулися протестні акції деревообробників України, лісівників і екологів. На мітингу відстоюють три пункти: заборонити діяльність «Швайгофер» на території області, заборонити електронні торги в тому вигляді, в якому вони є (частина сировини повинна бути в області), а також заборонити концесію лісових господарств.
Джерело: http://pravda.if.ua/news-136844.html